Läbi roheliste prillide

Kirjutas: Kristi Alton, Stillabunt OÜ kingituste projektijuht

 

Kui ma umbes 15 aastat tagasi allahinnatud raamatute riiuli kõige alumisest ja pimedamast nurgast Leo Hickman´i eksperimendi “Paljaks kooritud. Kikivarvul mööda ökoelu takistusriba.” leidsin, ei osanud ma arvatagi, et see 2005. aastal ilmunud raamat on täna ehk aktuaalsemgi kui siis. Leo Hickman oli raamatu ilmumise ajal The Guardiani ajakirjanik, kes viis läbi eksperimendi, üritades jälgida, et kõik tema igapäevased valikud ja otsused oleksid eetilised ja keskkonna suhtes hoolivad, seda alates hügieenitarvetest kuni eetilise kodupanga valikuni välja.

Pealehakkamine on pool võitu ja nii proovisin minagi Leo eeskujul mõningaid muudatusi tegema hakata. Oma eksperimendist ma raamatut ei kirjutanud ja paljudest tollastest valikutest loobusin mugavusest. Sellegipoolest on see üks meeldejäävamaid raamatuid, tänu millele on minu tarbimisharjumused täna kindlasti hoopis teistsugused kui need oleksid võinud olla. 

Tunnen alati suurt heameelt, kui saan pakkuda kingilahendusi, mis on sellest samast rohelisest mõtlemisest kannustatud. Kogu tootmise ja tarbimise ahelat on tihti väga keeruline hoomata, kuid iga väike samm, mis veidikenegi meie piiratud ressursse säästab, on teretulnud.

 

Kingi praktilisi asju, mis aitavad inimestel ühekordselt kasutatavate plastikpakendite hulka vähendada.  

 

Toidukarp, millega võtan tööle või väljasõidule minnes toidu kaasa. Saab edukalt kasutada ka külmkapi säilituskarbina. Toidukarp Candy
 Veepudel  
Ma ei osta poest pudelivett, vaid võtan joogi alati kodust kaasa. Selleks sobib väga hästi termospudel, mis hoiab suvel joogi jaheda ja talvel sooja.
Pikemale sõidule minnes võtan kohvi oma topsiga kaasa. Ja kui soovid jooki juurde tankida, siis ei pea seda ühekordsesse kohvitopsi kallama.
 
PLA kohvitops

 Mõtle, millisest materjalist tooted tehtud on. Kui palju võis kuluda selle materjali tootmiseks vett ja energiat, milliseid kemikaale on kasutatud?   

Orgaanilisest puuvillast tekstiilid on kemikaalivabad ja nahasõbralikud. Orgaanilist puuvilla kasvatatakse ilma taimekaitsevahenditeta ja kunstväetisteta. Orgaanilise puuvilla kiud on kohevam ja tugevam ning sellisest kangast riided ei kaota peale mõnda pesukorda oma vormi.   Orgaanilisest puuvillast pusa
 Bambusest rätik Muudest taimsetest ja kiiresti taastuvatest materjalidest (nt kanep, bambus või muu taimne mass) tooted on biolagunevad ja ei tekita juurde plastikprügi. 
Ümbertöödeldud plastikust on võimalik toota uusi tooteid alates pastapliiatsist kuni jopeni. Plastiku ümbertöötlemisel kasutatakse juba olemasolevat materjali ning sellises protsessis läheb vaja oluliselt vähem vett ning energiat.
 
 Crest Recycle pastapliiats

Tee kingitusi, mis kestavad. Asju ostes mõtlen üha rohkem sellele, kui kaua need kestavad ja kas nad ka mõne aasta möödudes mulle vajalikud või töökorras on. Mida pikem on kingituse eluiga, seda kauem kannab see Sinu brändi ja pealegi ei ole kingitusest kauaks rõõmu, kui see kiiresti kulub või katki läheb. 

Aegumatu disain peab vastu. Muutugu mood kuidas tahes, klassikaline, kuid omanäoline aksessuaar sobib kõigega. Hammam sall
Ökobrella Ka kõige lihtsamate tarbeesemete puhul tasub jälgida materjale ja nende vastupidavust, et need tuultele ja tormidele vastu peaksid ja võimalikult kaua kasutuskõlblikud oleksid.
Praktiline ja vajalik on alati kindla peale minek. Kui kvaliteedis järeleandmisi ei tee, siis võib kingitus saada kandja lemmikuks mitmeteks aastateks. Bobby soft varguskindel kott

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jaga e-mailiga
Tagasi Vaata postitusi samal teemal